Průběžná údržba


Průběžná údržba kanalizace a preventivní čištění odpadů


Prevence havarijního stavu vnitřní a vnější kanalizace, preventivní čištění odpadů, údržba svislých stoupaček a čištění podlahového topení.
Průběžná údržba splaškové, ležaté a dešťové kanalizace
Ucpaným odpadům se předchází ppoužíváním speciálního sítka ve dřezech, umyvadlech a vanách. Sítka zachycuji při odtoku vody nečistoty jako napřiklad vlasy či zbytky jídla.
Nedoporučuje se splachovat kuchyňská tuky a věci které do záchodů nepatří jako například hygienické potřeby nebo dětské vlhčené ubrousky.
Doporučuje se rovněz alespoň jednou týdně prolít odpady vroucí vodou k rozpuštění zachycených nečistot a kontrole zápachu indikující množící se bakterie.

Odstranění tuku z odpadu


Nános mastnoty, tuk z fritéz a zbytky jídel po mytí nádobí se lze tlakovým nebo strijním čištěním odpadního potrubí z dřezu a myčky.
Odpad vany, sprchového koutu, pračky a odtok umyvadla se ucpává zejména vlasy, chlupy, vousy a odtokem z pračky. I nečištěné potrubí o průměru 75mm se může ucpat tak, že při vypouštění vany vytéká voda ze sprchového koutu a odpadu u pračky.
Nečekejte na havarijní stav vnitřní kanalizace nebo až se ucpe odpad, s předstihem si zjistěte stav odpadu nebo kanalizace, průběžná preventivní kontrola inspekční kamerou a preventivní čištění kanalizace nebo odpadu zaručí, že vás nepříjemně nepřekvapí prasklé nebo ucpané potrubí.